Izjava o skladnosti (ZDSMA)
Izjava o dostopnosti
Zavod Znanje Postojna, javni zavod se zavezuje omogočati dostopnost za spletno stran: https://zavodznanjepostojna.e-obcina.si/ v skladu z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij in Direktivo (Uradni list RS, št. 30/18, 95/21 - ZInfV-A, 189/21 - ZDU-1M, 18/23 - ZDU-1O) in Direktivo EU 2016/2102 Evropskega parlamenta in Sveta.
Ta izjava o dostopnosti se nanaša na celotno spletno stran. Spletna stran izpolnjuje zahteve iz standarda SIST EN 301 549 V3.2.1.
Za zagotavljanje dostopnosti so bile zagotovljene naslednje sistemske prilagoditve:
-
- prilagajanje velikosti pisave in barvnih kontrastov,
- odzivno oblikovanje oz. prilagajanje postavitve vsebine zaslonu,
- navigacija s tipkovnico,
- predvidljivo delovanje spletišča,
- omogočena uporaba različnih ravni naslovov,
- omogočeno nadomestno besedilo za opise fotografij, slik.
Stopnja skladnosti
Priprava izjave o dostopnosti
Povratne in kontaktne informacije
V primeru nezadovoljivih odgovorov na katero koli obvestilo ali zahtevo, poslano v skladu z 8. členom Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij lahko oddate opis in povezavo na nedostopno vsebino spletišča Inšpektoratu Republike Slovenije za informacijsko družbo.
Izvršilni postopek
Inšpektorat Republike Slovenije za informacijsko družbo, Ministrstvo za digitalno preobrazbo, Davčna ulica 1, 1000 Ljubljana, telefonska številka: 01 555 58 48, e-pošta: gp.irsid@gov.si.
Nadzor nad izvajanjem določb 5. do 8. člena Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA) opravljajo inšpektorji Ministrstva za digitalno preobrazbo, Inšpektorat Republike Slovenije za informacijsko družbo.
Nedostopna vsebina na spletnem mestu
Dostopnost spletišča nenehno spremljamo in sproti izboljšujemo posamezne elemente dostopnosti. Kljub temu nekatere objavljene vsebine ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti, kot jih določa Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.
Posamezne elemente dostopnosti smo lahko izboljšali in jih prilagodili določilom ZDSMA v skladu z možnostmi. Nekatere spletne vsebine pa ne morejo izpolnjevati vseh zahtev glede dostopnosti. Njihovo dokončno prilagajanje zahtevam bi bilo, predvsem z vidika kompleksnosti vsebin, nesmotrno v smislu nesorazmernega bremena v finančnem in kadrovskem pogledu.
Primeri takih vsebin so:
- skenirani dokumenti v PDF obliki zapisa,
- programsko generirani dokumenti (npr. letna poročila),
- različne kompleksne tabele s podatki.